Az Alapítvány 2013-ban megalapította a Szent-Györgyi Talentum-díjat. Elnyerésének feltétele, hogy a felfedezés – a nagy elődhöz hasonlóan – Szegeden végzett kutatáshoz, és – a Nobel-díj mintájára – egyszeri felfedezéshez kapcsolódjon. A díjat a Szegedre látógató Nobel-díjas kutatók és a kuratórium tagjai közösen választják ki. A díj minden évben a tavaszi „Nobel-díjasok és tehetséges diákok találkozója” rendezvény gálaestjén kerül átadásra.
2013: Dr. Papp Balázs
A „génkölcsönhatási hálózatok általános tulajdonságainak feltárásáért”
tudományos főmunkatárs, Magyar Tudományos Akadémia Szegedi Biológiai Kutatóközpont, Biokémiai Intézet
2014: Dr. Pál Csaba
A „baktériumok antibiotikumokkal szembeni rezisztenciájának részletes feltérképezéséért”
tudományos főmunkatárs, Magyar Tudományos Akadémia Szegedi Biológiai Kutatóközpont, Biokémiai Intézet
2015: Dr. Tamás Gábor
A „lassú agykérgi gátlásért felelős sejtek felfedezéséért és mechanizmusának leírásáért”
egyetemi tanár, Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar, Biológia Intézet, Élettani, Szervezettani és Idegtudományi Tanszék
2016: Dr. Hegyi Péter
A „heveny alkoholos hasnyálmirigy-gyulladás patomechanizmusának megértéséért”
a Szegedi és Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karainak egyetemi tanára
2017: Dr. Berényi Antal
Az „epilepsziás rohamok elektromos kezelési elveinek feltárásáért"
adjunktus, Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Élettani Intézet
2018: Dr. Haracska Lajos
A "karcinogenezis témakörben végzett kutatásaiért, amelynek során új, a genom stabilitását befolyásoló molekuláris szereplőket írt le"
tudományos tanácsadó, csoportvezető, Magyar Tudományos Akadémia Szegedi Biológiai Kutatóközpont, Genetikai Intézet Mutagenezis és Karcinogenezis Csoport
2019: Dr. Horváth Péter
A Magyar Tudományos Akadémia Szegedi Biológiai Kutatóközpont Biokémiai Intézetének igazgatója nyerte el a Nature Communications 2018. január 15-i számában megjelent közleményéért, melyben kollégáival együtt az intelligens kép-alapú egysejtes izolálás technikáját írták le.
2020: Dr. Nagy László
A Szegedi Biológiai Kutatóközpont Biokémiai Intézetének munkatársa nyerte el, a „Hifás soksejtűség evolúciós eredetének feltárása összehasonlító genomikai módszerekkel” témában elért kiemelkedő kutatási eredményeiért.
2021: Dr. Martinek Tamás
Szegedi Tudományegyetem Orvosi Vegytani Intézetének tanszékvezető egyetemi tanára nyerte el, a „Proteinek sejtbe juttatása endocitózisba irányító szekvenciákkal” témakörben elért kiemelkedő kutatási eredményeiért.